POLAGRA Premiery 2023

Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA PREMIERY 2023 odbyły się w dniach 13- 15 stycznia 2023 roku w Poznaniu. Na 188 stoiskach targowych prezentowało się ponad 200 wystawców. Wśród nich Green Lab Sp. z o.o., promująca ofertę ubezpieczeniową we współpracy z AGRO Ubezpieczenia. Na stanowisku Green Lab swoje osiągnięcia prezentowały również spółki KOWR. W ciągu trzech dni wystawę odwiedziło blisko 20 tysięcy osób.

W tegorocznej edycji Targów postawiono na merytoryczny program wydarzeń, skierowany
do różnych grup. We współpracy z Wielkopolską Izbą Rolniczą został zorganizowany Wielkopolski Dzień Młodego Rolnika, w którym wzięło udział blisko 1000 uczniów z 20 szkół rolniczych
z terenu Wielkopolski. XV edycja Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych została poświęcona tematyce rynku oleju i biodiesla w Polsce. Kolejne wydarzenie, które przyciągnęło dużą rzeszę zwiedzających było seminarium na temat doskonalenia żywności gleb w Polsce. Zaprezentowano główny cel programu, którym jest wspieranie współpracy między holenderskimi i polskimi przedsiębiorstwami. Jest to projekt wspierany przez rząd holenderski.

Na Targach nie zabrakło oczywiście prezentacji nowinek technologicznych dla branży rolniczej. Na ekspozycji obejmującej trzy pawilony, swoje maszyny prezentowali m.in. CLAAS, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, KUHN. Obok maszyn swoje innowacyjne rozwiązania prezentowali producenci żywności, nawozów oraz środków ochrony roślin.

Długoletnia tradycja i doświadczenie w organizacji wydarzeń targowych, sprawiły, że POLAGRA PREMIERY na stałe zagościła na mapie najważniejszych wydarzeń rolniczych w Polsce i Europie.