XXX Krajowe Dni Ziemniaka

W dniach 18-20 sierpnia 2023 roku Polska Federacja Ziemniaka razem z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin zorganizowała kolejną jubileuszową edycję wystawy Potato Poland.

W tym roku finał imprezy zlokalizowano w miejscowości Marianowo w powiecie łomżyńskim. Marianowo to miejsce szczególne nie tylko dlatego, że w Łomży funkcjonuje jeden z największych w Europie zakładów przetwórstwa ziemniaków, ale i dlatego że jeszcze nie tak dawno było to zagłębie ziemniaczane. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było przetwórstwo, w tym produkcja skrobi i innych wyrobów pochodzących z ziemniaka.

Potato Poland to impreza o charakterze wystawowo-konferencyjnym, na którą przybyli przedstawiciele polskiej branży ziemniaczanej. Skierowana jest do producentów rolnych i jej partnerów. Uczestniczy w niej wielu wystawców z kraju i zagranicy. Wydarzenie ma na celu integrację polskiej branży ziemniaczanej, otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów.

W Marianowie można było odwiedzić m.in. strefy edukacyjne i edukacyjno-promocyjne, wystawy maszyn rolniczych czy stoiska instytucji.

Spółka Gren Lab uczestniczyła w Targach Potato Poland 2023 jako partner branżowy dofinansowując jednocześnie organizację wystawy.