Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2023

W dniach 12-14 maja 2023 roku odbyła się jubileuszowa, trzydziesta Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Organizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Instytut Zootechniki, Związki Hodowców Zwierząt oraz Grupa MTP. Wystawa odbywa się w cyklu dwuletnim i jest to najważniejsze i cieszące się ogromną popularnością wydarzenie dedykowane sektorowi hodowlanemu.

Na wspólnym stanowisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa przygotowanego przez  Green Lab swoje osiągnięcia prezentowały się spółki KOWR.

Podczas jubileuszowej edycji Wystawy zostało zaprezentowanych blisko 1500 sztuk zwierząt, które podziwiało prawie 22 000 zwiedzających.

Trzydniowe święto hodowców skupiło grono hodowców prezentujących zwierzęta oraz producentów i dystrybutorów prezentujących najnowszą technologię i rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie czy chowie zwierząt.

 Wystawie przyświeca również idea zdrowego żywienia, w której zawiera się jedzenie dobrze przyrządzonego mięsa wieprzowego, wołowego i drobiowego od polskich producentów. NWZH to czas poszukiwań nowych rozwiązań, czerpania inspiracji oraz zdobywania wiedzy w ramach spotkań ze znanymi w kraju autorytetami.

13 maja w wystawy przyznane zostały najważniejsze hodowlane nagrody i wyróżnienia. Przez cały dzień uczestnikom i hodowcom towarzyszyły wyjątkowe emocje, a uroczystość otwarcia Wystawy i wręczanie wyróżnień uświetnili swoją obecnością znakomici goście, w gronie których znaleźli się między innymi Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, wiceminister rolnictwa Lech Kołakowski, Dyrektor Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt Leszek Sobolewski oraz wiceprezes Grupy MTP Filip Bittner. Serdecznie gratulujemy!