XI Regionalne Święto Hodowców Koni
W Górkach koło Garwolina, na terenach przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, po raz jedenasty odbyło się Regionalne Święto Hodowców Koni. Przez cały weekend można było spotykać się i porozmawiać z prawdziwymi pasjonatami, a także podziwiać przepiękne zwierzęta.
Dwudniowa impreza w Górkach przyciągnęła tysiące mieszkańców z powiatu garwolińskiego. To okazja do zaprezentowania mieszkańcom wielkiej pasji jaką jest hodowla koni.

Od wielu lat organizatorzy starają się aby impreza miała charakter pikniku rodzinnego. W tym roku tak jak w poprzednich edycjach dostępne były liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Odbyły się między innymi pokazy hodowlane koni rasy zimnokrwistej, pokazy kaskaderskie, wyścigi zaprzęgowe o Puchar Wójta Gminy Garwolin, pokaz Szwadronu Kawalerii Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, występ Ogniwa Konnego Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych WWP Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, prezentacja pracy tradycyjnej młocki z XIX wieku.


Oprócz czempionatu, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Dla najmłodszych uczestników święta przygotowano specjalne atrakcje, takie jak przejażdżki na kucykach.
Do dyspozycji naszych gości były liczne stoiska ze sprzętem jeździeckim, z rzemiosłem regionalnym, stragany z zabawkami dla dzieci, dmuchańce, mini zoo, malowanie twarzy oraz stoiska z pysznym jedzeniem oferowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich z różnym miejscowości. To dla ciała, a dla duszy – występy artystyczne – w tym koncert zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, który zaprezentował spektakl „Damy i huzary” Aleksandra Fredry.
Regionalne Święto Hodowców Koni w Górkach aktywnie wspiera kulturę ludową i lokalne tradycje. Podczas wydarzenia promowaliśmy lokalne rękodzieło, muzykę i tańce ludowe, aby zachować i podtrzymać unikalne tradycje naszego regionu.
Wszystkie cele organizowanego wydarzenia zostały spełnione, czyli: wymiana wiedzy i doświadczeń, promocja ras lokalnych, rozwój biznesowy, edukacja publiczności, wzmocnienie tożsamości rolniczej, wspieranie tradycji i kultury, kreowanie łączności między pokoleniami.
Wiele zaangażowanych osób w organizację tej imprezy dołożyło wszelkich starań aby wszyscy przybyli goście spędzili niezapomniany dzień z końmi w roli głównej.


Organizatorzy wydarzenia, w tym Green Lab Sp. z o.o., prezentowali swoje produkty/usługi na stoiskach wystawczych, reklamowali swoje firmy poprzez flagi, husary, banery, ścianki, roll-upy, balony, emitowano filmy promocyjne na telebimie.
Prowadzący wydarzenie wielokrotnie wyczytywał ze sceny organizatorów dziękując za pomoc w organizacji wydarzenia i zachęcał uczestników do odwiedzenia stoiska.
